Herní systém 2016 – 2017

Upozornění: Toto je starý herní systém, nyní se hraje podle toho systému.

Herní systém a pravidla vychází z oficiálních turnajových pravidel hry Bang! Na základě našich zkušeností jsme herní systém upravili tak, aby hráči byli u hracích stolů co možná nejdelší dobu a jen „neseděli a nečekali na vítěze“.

Herní systém se také upravuje podle počtu účastníků turnaje, aby celková doba turnaje byla v rozmezí mezi třemi a pěti hodinami. Před každým turnajem nastavení herního systému konzultují všichni hráči a mohou vznést námitky k dodatečnému upravení systému těsně před započetím turnaje.

Herní systém

 • Hraje se celkem na tři kola. Každé kolo sestává z pěti her. Platí, že role Šerifa se přesouvá na dalšího hráče tak, aby na konci kola všichni hráči byli v roli Šerifa právě jednou.
 • Prvního kola se účastní všichni hráči. Hráči jsou před zahájením hry rozlosováni ke stolům. Každá z pěti her v kole je časově omezena na 15 minut. Po vypršení tohoto limitu začne automaticky platit karta Pravé poledne a platí až do konce hry. Po každé hře se zapíší získané body, které budou na konci kola sečteny. Toto kolo se hraje se základní sadou hry BANG!.
 • Do druhého kola postupují všichni hráči z prvního kola, mimo 5 hráčů, kteří měli nejnižší bodové hodnocení. Při shodě bodů dostává přednost hráč, který se dříve zaregistroval na turnaj. Hráči jsou ke stolům rozděleni podle bodového zisku. Hráči si ponechávají body z prvního kola a kolo probíhá stejně jako první kolo, s výjimkou, že časový limit do Pravého poledne se zkracuje na 10 minut. Toto kolo se hraje se základní sadou hry BANG!.
 • 5 hráčů s nejnižším bodovým ziskem z prvního kola, místo postupu do druhého kola usedá ke zvláštnímu stolu a hraje hru Poslední šance slepého střelce. Hráči začínají s nulovým počtem bodů, ale jinak platí stejná pravidla jako pro druhé kolo.
 • K finálovému stolu usedají 4 hráči s nejvyšším bodovým ziskem z prvních dvou kol. Jako pátý hráč se připojí vítěz hry Poslední šance slepého střelce. Tento hráč nezačíná hru s ostatními, ale ve chvíli, kdy je tažena karta Mrtvý muž. Od tohoto okamžiku hraje až do konce. Na finálové hry se nevztahují žádné limity. Finálové kolo se hraje se všemi rozšířeními mimo zlaté horečky.
 • Hráči, kteří se nedostanou do finále, si mohou ukrátit čekání na vítěze hrou Přestřelka na ranči Šílené Betty. Do této hry vybral ty nejšílenější karty sám Jessie James.

Úpravy pravidel hry

 • Hráč, který se na turnaj dostaví ve Westernovém nebo indiánském oděvu, volí při rozlosování postav ze tří místo ze dvou postav. To platí pro celý turnaj.
 • Platí právo Mara: Dynamit lze držet v ruce, nebo zahrát. Nelze jej odhodit bez účinku.
 • Během hry je zapovězeno ovlivňovat hru hráčem, kterého se tah netýká. Například pokud jeden hráč vystřelí po druhém, ale nedostřelí (ať už blafuje nebo si nevšiml), musí na to upozornit hráč, po kterém se střílí, ostatní nenapovídají.
 • Prohřešky proti pravidlům po právu ocení sám Jessie James odebráním života nebo 5 bodů hříšníkovi.
 • Nejasnosti v pravidlech vyjasní nejjasnější Jessie James.