O turnaji

Karetní hra BANG! je příjemná kratochvíle pro mladé i staré, kteří potřebují zabavit svoje děti, aby dospělí měli klid, a nebo naopak zabavit dospělé, aby klid měli děti. Nejinak tomu je i v malé vesničce na jižní Moravě, kde neustálé poponášení balíčku karet v zadní kapse muselo nutně vyústit v něco většího, než je jen zábava u pivka a limonády.

Nápad

Dne 12.3.2016 se v Moravských Knínicích uskutečnil první Bang! turnaj pro veřejnost. Hlavním pořadatelem byl Ivo Císař, který vzpomíná, jak vlastně vznikl nápad uspořádat turnaj: „Jsem vedoucí skautů a tato hra mě baví. Pro děti ve skautu jsem tento turnaj uspořádal už třikrát, první zhruba před dvěma roky. Od té doby jsem nasbíral nějaké zkušenosti a systém vypiloval. Zúčastnit se však mohli jen kníničtí skauti. Z řad mých přátel ovšem zazníval zájem o tento turnaj i pro veřejnost, to se pro mě stalo rozhodujícím impulsem turnaj uspořádat.

První turnaj

A jak tedy probíhala příprava na turnaj? „Obrátil jsem se na kamarády, kteří Bang! hrají, a ti se se mnou podělili o zkušenosti s jedním brněnským turnajem a s postřehy z různých webů. Následně mně pomohli i s nastavením a testováním pravidel. Také diplom je jejich práce.“ Zhruba týden před vypuknutím turnaje byla dokončena webová stránka s pozvánkou, která byla mezi přáteli šířena přes sociální sítě. Přesto bylo pár dní před turnajem přihlášených pouze osm lidí. Na čele pořadatele začaly naskakovat vrásky z obav, že první veřejný turnaj bude velmi komorní, přestože jeho představa o účasti byla zhruba 16 lidí. Na poslední chvíli se naštěstí s přihláškami roztrhl pytel a několik pistolnic dokonce stihlo přihlášku podat doslova za minutu dvanáct. „Přihlašování v posledních hodinách chytlo takovou spontánní gradaci, že jsem o páteční půlnoci evidoval 19 přihlášených lidí! Z toho pět žen, což mě velmi potěšilo a celý turnaj velmi obohatilo,“ vysvětluje Ivo.